Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Články

Hudební tipy 2014 od DJ Ice Dolla

Hudební tipy 2014 od DJ Ice Dolla

Ice Doll je brněnský DJ, muzikant, promotér, bohém, požitkář a především hudební všežrout. Zaměřuje se hlavně na undergroundovou a alternativní elektronickou scénu, ale nepohrdne gothikou, crustem nebo folkem. Stojí za organizací audiovizuálního festivalu IN: DU:S:TRIALIZATION, EBM/digital HC party Revolution Action a spolupracuje na velice populárním goth/industrial večírku Clubbers Die Younger. Momentálně zpívá v cyberpunk/industrial kapele PLAGUE CALLED HUMANITY a věnuje se projektům Mental Dysfunction a –()–.**. Pojďme se mrknout na nahrávky vydané v uplynulém roce, které lahodily jeho uchu a jaké rozhodně zaslouží i Vaši pozornost!

FREAKY MIND – Surrogate

2014 skyQode

Objevili se odněkud a ihned ukázali, že i na Sibiři dokáže vzniknout dark electro projekt s moderním zvukem a vlastním xichtem. Na evropské scéně dosud neznámé jméno FREAKY MIND přináší neskutečně našlapaný mix temné elektroniky, lízlý synthpopovou přístupností a stavbou skladeb a vokálem připomínající spíš rychlejší post-hardcore kapely.

Nejlepší songy: Blogposter, Hit Me

FRONT LINE ASSEMBLY - Echoes

2014 Metropolis ‎Records

Mixle v pixle, aneb nahážeme dobře známé i neznámé do hrnce a pořádně promícháme. Remixová alba většinou dopadají jako od pejska a kočičky, "Echoes" však jsou světlou výjimkou. "Echogenetické echo" předloňského počinu FLA i v rozmixovaném podání vypadá neskutečně lákavě, řekl bych, že i chvílemi víc než původní ingredience.

Nejlepší songy: Killing Grounds [Rhys Fulber remix], Next War

STRAND OF OAKS – Heal

2014 Dead Oceans

Tohle se může stát jenom v Americe, když se z opravdového bezdomovce stane rocková hvězda. STRAND OF OAKS je projekt, který se z folkového písničkářství propracoval k velice příjemnému indie/art rocku. Novinka chvílemi zní jako RUSH, pak zase jako THE KILLERS. Deska "Heal" se snaží léčit vaše duše depresivní psychedelií, plnou silných emocí.

Nejlepší songy: Same Emotions, Goshen '97

BAAL - Shurado

2014 Metropolis ‎Records

Japonská industrial metal/cyberpunk mlátička je zpět s velice energickým materiálem. Oproti celosvětově opěvovaným disco metalistům BLOOD STAIND CHILD, má BAAL neskutečné koule! Industriální složka sice mírně ustoupila kytaře, ale stále tomu všemu vévodí démonický vokál zpěvačky U-Tarou. Kdyby pekelné plameny měly svoji hudební inkarnaci, tak by to byla právě hudba BAAL!

Nejlepší songy: The Iron Age, Purge

SCHWARZPRIOR – IDDQD

2014 Polí5

"Kabelky, Mein Kampf, obrácené kříže"

Resuscitace české EBM, aneb byla jednou jedna banda divných ostravských kluků. Předskokani VANESSY v již kultovním vydání Tečky páteční noci na ČT se šňupací aférou, kde svým vystoupením jednoznačně překonali hvězdu večera. Na české alternative electro scéně již delší dobou chyběla plnohodnotná EBM sebranka, která by brázdila kluby a mluvila řečí nové generace.

Nejlepší songy: Železem Rty, Radio Dark Side

METRONOMY - Love Letters

2014 Because Music

Mírumilovně explozivní mix brit rocku, jazzu a glitch popu v podání velice roztomilých nerdů. Neskutečně atmosférická deska, až po okraj nabitá pozitivní energií. Oproti starším kouskům se na "Love Letters" kytary změnily z pouhého doplňku na plnohodnotný zvukový nosný trám.

Nejlepší songy: Reservoir, I'm Aquarius

C-LEKKTOR - Final Alternativo

2014 COP International

Moderní vlna mexické TBM (Techno Body Music) a její nový král C-Lekktor je desku od desky lepší a s novinkou akorát potvrdil svůj neotřesitelný status na scéně. Vyčpělost cyber goth a TBM scény zachraňují právě nahrávky jako "Final Alternativo", dokonalá infuze adrenalinu do rozjeté dark dance party!

Nejlepší songy: Dirty Elekktro Sex, Despues Del Apocalipsis

RÖYKSOPP - The Inevitable End

2014 Dog Triumph

Pro někoho reklamní melodie na mobilního operátora, pro další fenomenální finský synthpop a pro některé dokonce i vrazi trip-hopu. Jedno však této finské dvojici nemůže upřít nikdo, z moderní synth scény jsou asi nejvýraznější projekt současnosti. Sice podle slov kapely je TIE jejich úplně poslední deskou, ale jestli tohle je konec, tak je opravdu noblesní. Dvojice hostujících vokalistek Robyn a Susanne Sundfør byla jednoznačnou trefou do černého. Oproti minule spíš ambientnější "Senior" připomíná novinka spíš logické pokračování předminulé "Junior" a má vážně neskutečný říz!

Nejlepší songy: Monument, Running To The Sea

ZRNÍ - Následuj kojota

2014 Supraphon

Vypadá to, že Kladno není jenom betonem a ocelí prorostlá větší osada, ale je i živnou půdou pro folkařské experimentátory. Nejnovější deska je jako panoramatická malba, na které se vrství výjevy, vjemy a rozsáhlé krajiny a pod tím vším se skrývá nejeden příběh. Po předešlé poněkud slabší desce "Soundtrack ke konci světa" přišlo ZRNÍ s nebývale silným a pestrým materiálem. Posuďte sami.

Nejlepší songy: Lazar, Království

MONIKINO KINO - Prázdniny

2014 Slnko Records

Zasněná poetická zhudebněná alegorie, která vás jemně obejme ve svém trip-hop/synthpop objetí. MONIKINO KINO jsou na na české nezávislé scéně nováčky, ale především díky jménu Petra Marka (MIDI LIDI) se dostali rázně do podvědomí širší veřejnosti. Novinka vás vezme na poutavé prázdniny k moři plném naháčů, ale i do kanceláře ke strašidlům.

Nejlepší songy: Prázdniny, Kancelář

čtenáři: 2.1/5 | hodnotilo: 9

Diskuze

Žádný komentář. Buďte první...!

Ice Doll | 03.01.15

Zobrazit profil redaktora - Ice Doll

Další články autora:

Hudební tipy 2014 od DJ Ice Dolla | 03.01.15

Všechny články

Nejnovější diskuze

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Reverend anonym
23.11.15 | 11:49:25

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

František Novotný anonym
23.11.15 | 05:02:25

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Reverend anonym
22.11.15 | 07:34:56

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

František Novotný anonym
20.11.15 | 22:29:35

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

grbňavý anonym
19.11.15 | 20:06:09

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Jaroslav Burda
19.11.15 | 13:59:42

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Reverend anonym
19.11.15 | 11:34:17

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Štěpán Šimek
19.11.15 | 08:35:18

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

František Novotný anonym
18.11.15 | 23:22:23

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Reverend anonym
18.11.15 | 21:08:27

Více

Facebook   MySpace   YouTube