Novinky | Videa

ARCHEONIC

Video | 26.12.16

AWRIZIS

Video | 14.10.16

DYING PASSION

14.10.16

X-CORE

Video | 13.10.16

ROOT - Kärgeräs - Return From Oblivion

29.09.16

MALIGNANT TUMOUR

Video | 20.09.16

SLAYER

Video | 07.09.16

SUBROSA, SINISTRO v ČR

06.09.16

FEASTEM v ČR

06.09.16

JINJER

Video | 06.09.16

Více

Echoes

Live - nejbližší akce

Dabatáze neobsahuje žádný záznam

Diskuze

ke článku: 52 důvodů, proč miluji Umbrtku

Vydáno: 10.02.10 | Autor: Jan Škop | Zpět na článek | Všechny diskuze

Cekem příspěvků: 52

Melvin anonym

tedy nestačím se divit :D šílená diskuze... jinak k článku ... radši bych si přečetl něco serióznějšího jako třeba rozhovor nebo historii kapely, tohle mě tedy moc nenadchlo ačkoliv umbrtku miluji též... jak jsem si to tu pročítal tak tu někdo poznamenal že Umbrtka je kapela ze srandy pro srandu a že ji nemáme brát vůbec vážně nebo něco takového... víc nesouhlasit už nemůžu.. ano na první poslech ty texty působí komicky a jsou podávány s obrovským nadhledem... ale já se dnes při poslechnu už dávno nesměji... působí na mě neuvěřitelně atmosfericky a vždy mají co říct.. jsem přesvědčený že by snesly i knižní vydání

17.04.10 | 10:08:31 | Reagovat

Ladislav Oliva

Je těžké posoudit, nakolik z mých kolegů čiší či nečiší intelektuální přístup, ono to asi bude hodně individuální.
Každopádně - já osobně nemůžu být typickým intelektuálem či alternativcem už jen z toho prostého důvodu, že typičtí intelektuálové nebo alternativci většinou pohrdají sportem. Je mi jasné, že třeba s takovým Martinem Čechem z Epidemie si o sportu asi moc nepopovídám :)
Mě sport zajímá stejně intenzivně jako hudba, byť jsem si vědom toho, že tento můj přístup je asi mimo oblast chápání mnohých intelektuálů či alternativců.
Žel, nedá se nic dělat - raději budu tupým buranem, kreténem a primitivem (čučícím na sport v TV) než nějakým přechytralým antisportovním intošem.
Ovšem na druhou stranu - když jsem jednou před jistým intošem řekl slovo olympiáda, on se jen zamyslel a zeptal se: "Olympiáda? To je to, jak se tam běhá dokola?" Čili jak vidno, on ten intelektualismus se žel občas nesnoubí s inteligencí :)

12.03.10 | 15:35:50 | Reagovat

no anonym
Re:

nevim jestli bejt intelektuál se vyznačuje nechutí ke sportu.. ale brát ti to nebudu, jestli je to pro tebe nějaký kritérium?

12.03.10 | 23:32:02 | Reagovat

Ladislav Oliva
Re: Re:

Samozřejmě obecně NE. V častých případech však ano, jak se o tom často osobně přesvědčuji čtením některých "chytrých" tiskovin.

13.03.10 | 13:29:14 | Reagovat

Allegor anonym
Re:

No, nevím, jestli se někdo považuje za intelektuála proto, že nemá rád sport, já si rád zahraju fotbálek, mám něco odzávoděno v atletice, v televizi se podívám na všechno možný, a nezdá se mi, že by to byly zrovna ukazatele intelektu:)

13.03.10 | 00:20:03 | Reagovat

Ladislav Oliva
Re: Re:

Co jsem výše napsal, samozřejmě neplatí univerzálně. Nepochybně existuje celá řada intelektuálů či alternativců, kteří jsou ochotni zabývat se sportem. Žel takových znám jen opravdu zanedbatelné minimum.
Zatímco v případě intošského odporu ke sportu jsem zaznamenal, že jde o velmi častý jev. A snad ještě častější je v prostředí alternativních subkultur - v hardcore zinech jsem za poslední roky zaznamenal několik zmínek o olympiádě a všechny byly vysoce negativní. Neustále se tam míhaly termíny jako "hry nadnárodních korporací", "hry nadopovaných sportovců" apod. Další odrůdu tvoří vyznavači různých východních náboženství, takoví ti v těch barevných prostěradlech, ti různí Hare Krišna nebo jak se tomu říká. Ti také obvykle o sportu nevědí zhola nic.
Ale jinak souhlasím - nedá se to nijak obecně paušalizovat. Jen mi připadá, že tyto obvyklé předsudky, které jsem naznačil, mají docela oporu v realitě. Alespoň já tedy znám opravdu celou spoustu alternativních antisportovců.


13.03.10 | 09:59:34 | Reagovat

Tomáš Kouřil
Re: Re: Re:

A takovýchle "objevných faktů" bys mohl vyjmenovávat tisíce:) Intouši nehrajou fotbal, fotbalisti jsou hloupí, feministky nejsou hezké, hezké ženy jsou hloupé, muži jsou prasata, muži podvádějí, ženy podvádějí, romové kradou, češi kradou, politici lžou a kradou, podnikatelé kradou, policisté jsou hloupí, policisté jsou zlí, lidi s xkama na rukách jsou pozéři, satanisti jsou pozéři, metalisti jsou agráči, staří lidi jsou konzervy, mladá generace si ničeho neváží, abyssáci sou pseudointelektuálové a tlachalové, česká scéna stojí za prd, češi nebojují, bezdomovci jsou líný hovada, náckové jsou všichni blbí, antineonacisté jsou do jednoho bezelstní hrdinové a guláš je nejlepší třetí den....jasně, že to svádí, tyhle věci říkat, ale k čemu je si to neustále opakovat a zatvrdnout v argumentaci na bodě, že v zásadě je někdo kretén?:) to není žádná diskuse, říkat, že intouši maj předsudky vůči sportu - aťsi, já z toho spíš cítím předsudky vůči těm domnělým intoušům:) -bez urážky:) Navíc, sám na sobě pozoruju, protože občas taky propadám adresnému nadávání a vylévání si zlosti, že permanentní osočování a negativní uvažování, byť ho člověk má zasunuté v hlavě, tě jenom ničí. nakonec se nic jinýho nestane, než že to tebe samotnýho poznamená...ale to už jsme trochu jinde:)

13.03.10 | 12:57:08 | Reagovat

Ladislav Oliva
Re: Re: Re: Re:

Já s Tebou zcela souhlasím!
Příspěvkem výše uvedeným nicméně netvrdím, že vše paušalizuji oněmi předsudky.
Samozřejmě všichni metalisti nejsou agro, všichni podnikatelé nekradou, všichni policisté nejsou hloupí a rovněž tak všichni alternativci nejsou proti sportu.
Nicméně antisportovních alternativců znám osobně spoustu, zatímco o jejich opacích téměř marně přemýšlím. Pokud někdo takový čte tyto řádky, nechť se ozve, rád se s ním seznámím :)
A hlavně ať nikdo ty moje kecy nebere moc vážně, jsou to jenom debilní agrotlachy, za něž nutno dosadit zepár smajlíků :)

13.03.10 | 13:25:00 | Reagovat

no anonym
Re: Re: Re:

víš ono to s tím intelektuálstvím nebude tak slavný. Málo intelektuálů stejně svůj intelekt využívá k něčemu víc, než jen žvanění o hovnu, který nikam nevede (filozofie), ty pravý intelektuálové nečíhaj v kavárnách a hospůdkách, ale spíš na některejch výzkumnejch odděleních, kde se snažej ostatním ne tak inteligentním lidem ulehčit už tak dost obtížnou cestu timhle slzavým údolím. Jak to na mě někdo začne zkoušet s těmalhe vševědoucíma kecama, jen si pomyslim že je stejný hovno jako ostatní a zlatý (ač si to často myslí) taky rozhodně nekaká. Jako hrát si na něco víc může a myslet si, že svým pronikavým intelektem vyřeší všechny bludy světa taky, ale když se ho pak ve finále před branou zeptaj, co kdy pro ostatní udělal, tak ho ty jeho blafy moc nezachráněj. tolik k "tzv" intelektuálům

13.03.10 | 14:44:12 | Reagovat

Allegor anonym
Re: Re: Re: Re:

Filozofii bych nenazval "kecáním o hovnu, který nikam nevede", už třeba proto, že bez základů logiky a metodiky položených filozofií by neexistovala žádná ta tvoje slavná moderní věda. A pokud jde o současnost a aktuální dění, tak ona se ta filozofie dost úzce prolíná třeba s politikou a náboženstvím, což "někam vede" setsakra. Jen si vezmi, že třeba celý fenomén "68" v západní Evropě a dá se říci i následující teroristické akce Rudých brigád byly spuštěny tezemi filozofa J.-P. Sartra (neříkám, že Sartre chtěl někoho vraždit).

13.03.10 | 17:55:33 | Reagovat

no anonym
Re: Re: Re: Re: Re:

ale je smutný, že vede k demagogii ne? Jinak chápu, co chceš říct, v historii odvedla skutečně velkej kus práce a lidstvo někam posunula, problém je, že moderní filozofie se více nebo méně stočí tam, odkud přišla - Aristoteles, Platón a jeho variace.
Jinak renesanční touha zkoumat svět a vidět pravou podstatu věcí - to byl krásnej zážeh moderního pojetí vědy, problém je, že od tý doby se točíme v kruhu a moderní hospodský intelektuálové jsou vopravdu jen hodně smutný epigoni starejch časů

13.03.10 | 18:03:59 | Reagovat

Allegor anonym
Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Demagogicky použito bývá úplně všechno, i veškerá věda, viz současné plamenné boje kolem globálního oteplování.
Jde o to, že filozofii, z podstaty její definice, provozuje úplně každý, kdo kdy přemýšlel o čemkoliv, třeba o zpěvu vrabců na střeše. Když říkáš, že tě zajímá věda, která udělá něco pro lidstvo, tak tím právě filozofuješ.

14.03.10 | 11:32:02 | Reagovat

Nordic7 anonym

Ufff, tak jsem skoro až zděšený, kam až se tahle diskuse zvrhla. Zdá se, že bych měl možná pár věcí podrobněji vysvětlit, aby došlo k uklidnění zbytečných vášní: 1) Děkuji panu Olivovi za normální a věcný komentář i celkový přístup a nadhled. 2) Spory mezi Metalopolis a Abysszinem mě nechávají zcela chladným, oba navštěvuji jen velmi sporadicky. 3) Kritiku proti přílišnému intelektuálství jsem rozhodl napsat po zralé úvaze, nikoli po přečtení dvou článků na blogu. Nejspíš jsem to jasně nespicifikoval, za to se omlouvám. Vybral jsem jen jeden z nejkřiklavějších případů zbytečné pseudointelektuální debaty, což je dle mého případ Brichta. Hon na čarodějnice, který jste rozpoutali, byl naprosto zbytečný. Brichta (nic proti němu, své pro českou metalovou scénu rozhodně udělal) má svá nejlepší léta za sebou a dnes už jen paběrkuje na dnech bývalé slávy. Rozpoutat zběsilou štvanici kvůli frázi "cikáni kradou kola" se mi zdá naprosto bezpředmětné. Předpokládám, že šlo jen o hloupý hospodský výrok, který měl ve stylu pivních strejců vyjádřit vztek nad současnou situací ve státě. Nic míň, nic víc. Ten konkrétní kus textu je stejně prázdný jako celý jeho zbytek. Abyste výrokům tohoto typu zabránili, museli byste zavřít všechny hospody a nechat otevřené jen kulturní kavárny. Vaše fňukání nad naprostou nelidskostí a nepochopitenou rasovou nenávistí Aleše Brichty i jeho příznivců mi ze začátku připadalo úsměvné, později už jen trapné. Druhý příklad - článek o důvodech, proč milovat Umbrtku samozřejmě žádný moralistický ani intelektuální balast neobsahuje. On totiž neobsahuje vůbec nic, kromě několika zásadních chyb, které postupně opravujete. Článek s nulovou vypovídající hodnotou, který na mě dělá jen dojem, že máte hroznou potřebu všem demonstrovat, jak opravdu, ale opravdu nemáte rádi mainstream a "komerci", jak opravdu posloucháte jen menšinové záležitosti napříč žánry. Právě tahle okázalost, pseudointelektuální nadřazenost z Vás (až na pana Olivu) čiší, vykukuje na mě z většiny článků a otravuje. A ta otrava z Vaší povýšenosti a nutnosti demonstrovat Vaši vyšší úroveň je důvod, proč nechci dál navštěvovat Vaše stránky. Jde o můj čistě subjektivní pohled, se kterým pochopitelně nesouhlasíte, což chápu. 4) Ještě k Morbivodovi - samozřejmě nechci a ani nemůžu mluvit za něj, ale myslím, že svoji tvorbu bere přesně tak vážně, jak je třeba. Nadhled a osobitý smysl pro humor mu samozřejmě nechybí, ale jenom ze srandy se tolik věcí udělat nedá. Vážím si jeho samotného i jeho tvorby už jen pro to, že každý z jeho projektů přesně odpovídá potřebám různých nálad. Morbivod dělá komplexní potravu pro duši i pro uši a navzdory jasně čitelnému rukopisu je každý z jeho projektů jiný. V podstatě můžu celý měsíc poslouchat morbivodí tvorbu a všelijak ji střídat dle momentálních potřeb, aniž bych se začal nudit, což by měl být cíl všech muzikantů - dělat hudbu, která se dá poslouchat kdykoliv. Umí si hrát s emocemi a to bohatě vyváží veškeré nedostatky. 5) Příklad pro mě normálního zinu s normálními lidmi a normálními články - Mortem. 6) Teď už je můj postoj snad trochu jasnější - mějte se.

11.03.10 | 14:20:27 | Reagovat

Štěpán Šimek
Re:

Takto podané vysvětlení je již mnohem uchopitelnější. Vyjádřím se stručně k některým bodům:

- Pokud je mi známo, nemáme žádné spory s Metalopolisem. Osobně čtu tento server téměř denně.

- Neřekl bych, že se Abyss tváří povýšeně vůči komerci. Osobně mám rád mnoho komerčních interpretů, ostatně třeba celá sekce Retro obsahuje víceméně komerční interprety. Navíc komerční se dnes jeví i dříve nezávislé kapely jako např. MASTODON či dnes velmi populární žánr metalcore. A to jsou též interpreti, o kterých hojně píšeme. Pokud však převládají recenze spíše na minoritní žánry, lze to přisuzovat víceméně náhodě, že daného redaktora nic nezaujalo z mainstreamu, nikoliv jako zanevření na střední proud.

- Osobně mám Mortem též velmi rád a neřekl bych, že oni jsou "normálnější" než my. Navíc s ním sdílíme společného redaktora, což svědčí o žurnalistické kompatibilitě obou serverů. Hlavní rozdíl je, že Mortem je více žánrově vymezený, u nás je naopak možné psát víceméně o čemkoliv (nejen v rámci tvrděrockové hudby, ale kultury obecně).

11.03.10 | 16:20:52 | Reagovat

Jan Škop
Re:

Ahoj, napsal jsi "máte hroznou potřebu všem demonstrovat, jak opravdu, ale opravdu nemáte rádi mainstream a "komerci", jak opravdu posloucháte jen menšinové záležitosti napříč žánry" k mému ?článku o Umbtce? - Zde je souhr toho, co posloucham - http://www.last.fm/user/JanSkop. Kapely v top 10: Moby, Death in Vegas, Aphex Twin, Bjork, Prodigy opravdu podrhuji tva slova...

14.03.10 | 22:27:26 | Reagovat

Morbivod anonym

No pěkně se tu dohadujete, pánové:-) Každopádně právě diskuse ke kontroverzním nebo provokativním tématům slušně zvyšuje slednovanost. Za podporu Umbrtky dík, byť je podivně pokroucená.

10.03.10 | 21:39:11 | Reagovat

Miroslav Med

Upřímně, vzhledem k faktu, že jsem nikdy nepochopil, co na těch morbivodovských slátaninách vydávaných průměrně dvanáckrát do roka (snad vyjma Trollech, které ještě zkousnu), vlastně vidíte, taky jsem moc nepochopil, jaký má tenhle článek smysl. Některé Honzou uvedené body navíc považuji spíše za nevýhodu než naopak (viz. výčet všech možných povětšinou nápadně podobně -až takřka stejně- znějících projektů). Na druhou stranu jsem i přes to, že na mě Umbrtka působí spíše komicky, schopen pochopit, že článek neměl být žádným seriozním pojednáním o této kapele, ale jen takovým odlehčejším čtením pro pobavení zejména jejích fandů. Rozhodně bych z něho neusuzoval, že Abyss klesl pod svou úroveň nebo že je z něho kvůli tomu snad špatný magazín. Jeden odlehčenější článeček v blogu podle mě totiž vypovídající hodnotu rozhodně nemá

10.03.10 | 14:56:31 | Reagovat

Allegor anonym
Re:

Morbivoda snad nikdo nebere jako tvůrce seriózních projektů nesoucích nějaké vážné poselství, ne? Morbivodovy věci byly, jsou a patrně i do budoucna budou hlavně srandou, trochu recesí, zkrátka věrny odkazu Master´s Hammer, a nějaký ten "vážně" znějící riff se tak, podobně jako u Master´s Hammer, občas nachomýtne spíše náhodou.
Tenhle článek je pro pobavení a já se u něj docela usmíval, rozhodně Abyss nevykazuje, jak bylo uvedeno níže, známky "intelektuálského žvanění", Abyss přeci jenom není metalopolis, kde je skutečně tento duch nabubřelého pseudoinťoštví prolezlý celým tím serverem od A do Z.

10.03.10 | 17:20:12 | Reagovat

pavel anonym
Re: Re:

Hele běž radši svoje uraženecké řeči prezentovat přímo do jámy lvové:)) je tam po tobě ostatně sháňka..

10.03.10 | 17:46:15 | Reagovat

Allegor anonym
Re: Re: Re:

Nemám zájem se nadále bavit s voly z metalopolis.cz. Předpokládám, že jsou svorně šťastní ve své společné blbosti.

10.03.10 | 21:50:01 | Reagovat

Morbivod anonym
Re: Re: Re: Re:

Pánové, připádámi, že nějakým komlexem tady trpí většina z vás. Nepřijde vám zbytečné se tady takhle dohadovat vlastně o ničem?

11.03.10 | 12:43:39 | Reagovat

Ladislav Oliva
Re: Re: Re: Re: Re:

Morbivod je jedním z mála normálních lidí na hudební scéně. Važme si jej!

11.03.10 | 12:58:48 | Reagovat

Morbivod anonym
Re:

Vida, alespoň někoho ty slátaniny štvou.

10.03.10 | 21:41:01 | Reagovat

Nordic7 anonym
Proč?

Vážení redaktoři, tímto "článkem" jste si u mě definitivně podřízli větev. Počítám se též mezi oddané vyznavače Umbrtkova kultu, ale nechápu, co má tento "blábol" (zlobte se, nebo ne, jiné označení mě nenapadá) znamenat, jaký má smysl, výpovědní hodnotu, zkrátka proč byl vůbec zveřejněn. Vaše pseudointelektuálské pokusy o uchopení čehokoliv jsou parádní ukázkou právě toho pejorativního podtextu slova "intelektuál", ukázkou schopnosti mlátit donekonečna prázdnou slámu a ještě se při tom tvářit dostatečně na úrovni. Nejvíc padla kosa na kámen při rozpoutání nepochopitelné a naprosto zbytečné aféry kolem vyšeptalé bývalé hvězdy Aleše Brichty a jeho siláckého hospodského mlácení do stolu zaznamenaného v textech posledního alba. To byl případ, kdy snést Vaše inťoušské žvanění už bylo opravdu nad mé síly a návštěvu Vašich stránek jsem omezil na minimum. A když se konečně rozhodnu dát Vám ještě šanci a po dlouhé době Vás zase navštívím, vyrukujete na mě s blábolem o Umbrtkovi. Tam se toho, pravda, moc neřeší, ale je to takový žvást, že mi z toho jde hlava kolem. Možná potřebujete kamarádům demonstrovat, že fakt žerete underground, nevím. Celá Vaše parta mi připomíná známého, který poslouchal Plastiky, Psí vojáky a čert ví co ještě jen proto, aby potom mohl učeně a patřičně povýšeně plkat po barech a dávat najevo svou intelektuální převahu. Pravděpodobně máte nějaký dobrý důvod pro to psát a zvěřejňovat podobné úvahy a polemiky - koneckonců jsou to Vaše stránky, piště si tu, co chcete, ale svými žvásty jste ztratili jednoho příznivce. Celé Vaše pojetí mě maximálně irituje. Přechytralé inťouše Vašeho typu jsem nikdy nemohl vystát. Takže se tu mějte, jak chcete, blaženě se rochněte ve svém "intelektuálním" bahně, já budu číst ziny, kde se objevují normální články od normálních lidí.

08.03.10 | 11:24:08 | Reagovat

Ladislav Oliva
Re: Proč?

Čistě sám za sebe můžu prohlásit, že mi nečiní problém si poslechnout a dokonce i koupit (!!!) třeba OLYMPIC, ARAKAIN, KABÁT či Brichtu, ale současně i INSANII, GNU, DYING PASSION, ESGMEQ nebo NAPALMED. Souhlasím s tím, že přístup některých mých kolegů je intelektuální a někdy možná až přeintelektualizovaný, ovšem současně si nemyslím, že by známkou toho byl zrovna tento článek, který považuji za zábavně-oddechové zpestření.

08.03.10 | 12:01:04 | Reagovat

Tomáš Kouřil
Re: Proč?

Vážený Nordicu7, nechme stranou Brichtu, ale co se týče tohoto článku, zcela určitě nejde o pseudointelektálství, ale jak říká Láďa Oliva, spíše lehčí čtení pro pobavení, ve kterém není nic provokativního, konflitkního ani kontroverzního...tím pádem moc nechápu, že tě zrovna tohle vyprovokovalo, abys abyss přestal navštěvovat...a co se týče mlácení prázdné slámy, siláckých řečí, předstírání o žraní undergroundu atd...k tomu nemám, co bych řekl, snad jen, že moc nevím, o čem mluvíš:) ps: co znamená normální článek a normální lidi?

08.03.10 | 12:59:32 | Reagovat

Štěpán Šimek
Re: Proč?

Naprosto chápu, že se nemůžeme vždy zavděčit všem čtenářům, na druhou stranu není potřeba kvůli pár článkům (myšleno doslova), jenž se ti nelíbí, zatracovat celý server. Pokud jsem četl pozorně tvůj příspěvek, velmi se ti nelíbí jen dva články, přitom u nás si jich můžeš přečíst tisíce s denní aktualizací od různých autorů. Navíc tento článek vyšel v sekci Blog, kde, jak název rubriky napovídá, platí poněkud specifičtější žurnalistická pravidla.

Co se týče undergroundu, osobně, pokud nepočítám má pubertální léta, tomuto pojmu vůbec neholduji a rozlišuji hudbu pouze na dobrou, špatnou či průměrnou. Navíc ve světovém kontextu je každá tuzemská kapela underground (snad pouze Gott a mezzo-sopranistka Magdalena Kožená zaznamenali jistý úspěch v zahraniční).

Jinak mě též velmi zajímá definice normálního článku či člověka a normálního časopisu, prosím o konkrétní příklady.

08.03.10 | 13:52:40 | Reagovat

Štěpko anonym
Re: Re: Proč?

Krabathor, Root, Pandemia jezdí(la) jižní Ameriku, Sunshine(US), Hypnos (Německo), Jig-Ai, Ador Dorath... - ti všichni zaznamenali úspěchy v zahraničí a věř tomu že je tam hodně znaj a poslouchaj. To že nejsou u Factory Blastu a neprodávaj tisíce alb je sice pravda, ale to ty další deseti tisíce smeček z různejch zemí světa taky ne!

09.03.10 | 10:50:21 | Reagovat

Štěpán Šimek
Re: Re: Re: Proč?

Pod pojmem zaznamenat úspěch si nepředstavuji, že jeden fanda z davu pařil na Hypnos někde v Jižní Americe, kde měli náhodu nárazové turné. Gotta si např. vybrali tvůrci kultovního německého animovaného seriálu Včelka Mája, ať nazpívá k němu znělku (samozřejmě německy nazpívaná, ne ta upravená česká) a to navzdory faktu, že v Německu je nespočet podobných interpretů. To považuji za mezinárodní úspěch. Pokud by ses bavil za hranicemi ČR s průměrným metalistou, vzpomene si z našich kapel možná tak na Master's Hammer, ale pochybuji že mu něco řeknou třeba Ador Dorath, to si spíše vzpomene na Cradle of Filth či Dimmu Borgir. To jsou skutečně světově známí interpreti a takové bohužel ČR nemá (myslím co do věhlasu).

09.03.10 | 12:21:22 | Reagovat

? anonym
Re: Re: Re: Re: Proč?

dneska jsou všichni na netu a věř tomu že se konečně začíná situace zlepšovat a hudební dinosauři jsou více či méně nahrazovány svěžím vzduchem.. Jako já se bavim s cizincema metalistama skoro každej den a to si piš že tyhle kapely dobře znaj (třebas Krabathor jsou dost modla doteď). Jinak to jsou dobrý kecy, zkus si zorganizovat neprodělečný jihoamerický turné a pak uvidíme.. Srovnávat metal se včelkou májou je taky celkem dobrej úlet.. to bylo v rámci komunistický výměny interpretů, kdy se kvůli tomu Karl dostal až do Hannoveru na Ein Kessel Buntes. Bohužel režim byl tvrdě proti rockový hudbě a nekamarádíčkoval se a nefotografoval s kapelama jako Husák s Gottem.

09.03.10 | 12:30:08 | Reagovat

Nejnovější diskuze

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Reverend anonym
23.11.15 | 11:49:25

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

František Novotný anonym
23.11.15 | 05:02:25

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Reverend anonym
22.11.15 | 07:34:56

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

František Novotný anonym
20.11.15 | 22:29:35

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

grbňavý anonym
19.11.15 | 20:06:09

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Jaroslav Burda
19.11.15 | 13:59:42

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Reverend anonym
19.11.15 | 11:34:17

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Štěpán Šimek
19.11.15 | 08:35:18

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

František Novotný anonym
18.11.15 | 23:22:23

Rock'n'roll už nikdy nebude takový jako dřív

Reverend anonym
18.11.15 | 21:08:27

Více

Facebook   MySpace   YouTube